100-1

čakala som vetchého starčeka, s roztrasenými rukami, ktorý už len ťažko loví v pamäti slová, aby vyjadril aspoň jednoduchú myšlienku. No už vo dverách nás vítal urastený chlapík so širokým úsmevom na perách a šibalskými ohníčkami v očiach. Stretnúc ho na ulici, veru by som mu nehádala 99. Áno aj na ulici ho ešte môžete stretnúť, lebo pravidelnú cestu do kostola si poctivo od-kráča po vlastných, pre istotu berie so sebou aj barličky, ale naozaj len pre istotu :).

DSCN0209

Čo už priať človeku, ktorý prežil toľký kusisko života? ZDRAVIE, to určite, veľa zdravia, veď vtedy je človeku najlepšie, či mladému, či starému, ŠŤASTIE ani toho nikdy nie je dosť a LÁSKU svojich najbližších, tú človek v staršom  veku potrebuje ako soľ, aby sa necítil opustený a zbytočný.  Najmä zdravie, šťastie a lásku sme priali pánovi Bedřichovi k jeho 99. narodeninám.

DSCN0186

Nechceli sme zdržiavať a unavovať svojou návštevou, no po gratulácii a prípitku sa rozprúdil živý rozhovor. Pán Bedřich si zaspomínal na svoju milovanú ženu, na spoločných známych, z ktorých sú už mnohí na druhej strane, na roky naplnené prácou,  keď často po skončení jednej roboty utekal do druhej, aby si privyrobil. Vymenoval nám všetky svoje vnúčatá a pravnúčatá a usmial sa pri spomienke na ich svadby, ktoré nedávno absolvoval :). Elán s akým nám toto všetko rozprával bol obdivuhodný.

DSCN0208

Pán B.Šalplachta patrí k zakladajúcim členom KDDC a my sme radi, že sme sa sním mohli stretnúť a zažiť tieto príjemné chvíle. O rok na stovke to poriadne roztočíme :).

DSCN0202 zivio zivio
pán Šalplachta

DSCN0209

 

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s