GUĽÁŠ V NAŠEJ ZÁHRADE

Sľúbil nám ho už vlani, ak sa vo voľbách do VUCky zadarí. Nuž a s počtom hlasov 3764 sa tam dostal. Michal Slašťan patrí medzi ľudí, ktorí voňajú človečinou a aj nám skôr narodeným to dáva znať.

Sľuby sa patrí plniť a leto je na guľášparty ako stvorené. Termín sme si dohodli už dávnejšie, suroviny si šéfkuchár zohnal sám, my sme vykasali rukávy a pripravili všetko na finálne spracovanie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zabrať dala aj príprava miest na sedenie pre plánovaných 100 hostí, našich členov.  Chlapi poukladali lavice, stoly a slnečníky, žienky to celé skrášlili obrusmi, podsedákmi, tak aby sa každý cítil príjemne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kým šéfkuchár miešal a prihadzoval ingrediencie do 60 litrového kotla, Otko sa staral o prihadzovanie pod kotol, aby nevyhaslo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA                                                                Keďže sme začínali v skorých ranných hodinách (niektorí už od šiestej 🙂 ), okolo desiatej nám začalo poriadne škvŕkať v žalúdkoch a tak dobre padlo, prejesť si. Ponúkané dobrotky: bôčik, klobáska a vynikajúce grilované pstruhy – pozornosť od ružomberských rybárov.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Keď sa začali schádzať prví hostia, všetko bolo pripravené. OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pri vstupe do záhrady ich vítala Vierka s Paľkom, welcome drink, pivečko a vrátenie 1€, nakoľko sponzor bol mimoriadne štedrý :).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA                                        Keď už väčšina zasadla na svoje miesta, privítala prítomných hostí, hostiteľa M.Slašťana, zástupcov mesta,  naša predsedníčka A.Vinžíková.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Milým spestrením boli gratulácie letným meninovým oslávenkyniam. Najprv symbolicky predseda Jednoty dôchodcov pán J.Binder odovzdal ružičku pre jednotlivé mená našej Alenke.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po ňom sa ujal slova viceprimátor S.Bella a urobil tak menom primátora J.Pavlíka, ktorý sa ospravedlnil.

Obslúžiť všetkých, čo najrýchlejšie, dalo celkom zabrať, ale nakoniec sa podarilo rozdať všetok guľáš, občerstviť vínkom aj kávičkou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ľudia sa stretli, posedeli, podebatovali aj si zaspievali. Cítiť bol odobrú náladu a aj vďačnosť za túto možnosť. Chybičky? Kto chcel našiel, väčšina si to však užila.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA                  Ďakujeme M.Slašťanovi, mestu RužomberokMsO SRZ Ružomberok, organizátorom KDDC Ružomberok a tešíme na ďalšie spoločné akcie. 

FOTOGALÉRIA  

NAPÍSALI O NÁS

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s